Problem ze sprzedażą używanego samochodu

Jeżeli chcemy kupić samochód to zazwyczaj wiemy jak się za to zabrać. Wybieramy model i markę która nas szczególnie interesuje. Czytamy trochę o możliwościach takiego auta, sprawdzamy ceny i opinie. Warto zainteresować się tym czy występują w jego wypadku jakieś częste usterki. Można dowiedzieć się w jakich cenach są części i czy łatwo je zamówić. Szukamy ofert w gazetach i w internecie. Jeżeli stać nas na nowy to odwiedzamy jakiś salon samochodowy. O wiele trudniej przychodzi nam zabranie się za sprzedaż dotychczasowego auta. Jakie mamy możliwości?

auto-skup

Auto skup

Skup samochodów pozwala załatwić sprawę szybko i bez problemów. Trzeba odwiedzić takie miejsce razem z samochodem. Auto zostanie dokładnie obejrzane, oceniony będzie stan techniczny i ogólny wygląd. Skontrolowane zostaną też wszystkie dokumenty. Następnie auto skup zaproponuje nam jakąś cenę. Jeżeli będzie nam odpowiadać to podpisujemy umowę i możemy pożegnać się z naszym autem.

Ogłoszenia

Ta metoda wymaga zaangażowania przede wszystkim czasu. Najlepiej zdecydować się na ogłoszenia w internecie. Musimy usiąść i stworzyć taki tekst, który zachęci do kupna naszego auta. Opisujemy wygląd, stan techniczny, przebieg, dotychczasowe naprawy. Bardzo ważne żeby dodać kilka zdjęć, które pokażą i wnętrze auta i jego wygląd zewnętrzny. Przemyślmy też cenę. Jeżeli chodzi o kontakt warto podać numer telefonu. Później trzeba uzbroić się w cierpliwość. Najprawdopodobniej będzie wydzwaniać do nas sporo osób z różnymi pytaniami. A zanim uda się znaleźć kupca może minąć trochę czasu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *