Pokrycia dachowe

Dach to jeden z najważniejszych elementów domu. Dobrze wykonany będzie nas chronił przed deszczem, słońcem czy zimnem. Ważna jest konstrukcja jak i to z czego będzie wykonany.


Rodzaje
Popularnym pokryciem dachowym jest dachówka. Wyróżniamy dachówki ceramiczne i cementowe. Są one wykorzystywane głównie przy dachach spadzistych. Pomagają sprawnie odprowadzać z dachu wodę. Mamy do wyboru różne kształty i kolory, na przykład ceglasty, czerwony czy brązowy. Dachówka jest wybierana tak często gdyż wygląda bardzo estetycznie i jest ozdobą całego budynku.
Wybrać możemy też pokrycie z blachy lub blachodachówki. Stosuje się je do dachów o mniejszym spadku i nie zaleca do dachów zupełnie płaskich. Jest ona bardzo lekka więc często używa się jej w przypadku remontu dachu.
Kiedyś bardzo popularna, a teraz już zdecydowanie rzadziej używana jest papa. Kładziona jest ona na dachach płaskich, z których trudniej odprowadzić jest wodę. Jest szczelna więc minimalizuje ryzyko przeciekania dachu. Kładzie się już również bardzo szybko. Niestety nie wygląda zbyt ładnie, zwłaszcza kiedy pod wpływem gorąca może zacząć się topić.
Jeżeli dach ma skomplikowaną budowę, jest tam wiele spadków czy załamań warto wybrać gont, gdyż jest to bardzo elastyczny materiał.
Nie wykonuje się już natomiast dachów z używanego kiedyś eternitu ze względu na jego szkodliwość dla zdrowia.
Jak wybrać?
Warto radzić się specjalistów i polegać też na fachowym wykonaniu. Duże miasta jak Kraków mają wiele firm budowlanych można więc się wybrać do jakiejś i zapoznać się z ofertą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *