Kupujemy prezenty dla dziadków

Obdarowywanie starszej osoby, bardzo często jest dla nas kłopotliwe. Przed Świętami Bożego Narodzenia, czy urodzinami, mamy problem i ciężko wybrać nam idealny prezent dla babci, dziadka czy nawet pradziadka. Nie chodzi tu o samą niewiedzę tego, co lubią te osoby, ale również o to, że boimy się nie urazić ich nietrafionym prezentem.

Kosmetyki

Wiele osób wychodzi z założenia, iż dobrymi prezentami dla starszych osób są kosmetyki – zawsze przydatne, można je wykorzystać w ciągu długiego okresu czasu. Nie zawsze jednak ma to przełożenie na realne życie. Osoby starsze często mają kilka wybranych, ulubionych marek oraz produktów i przekonanie ich, że jakieś inne będą lepsze może okazać się niewykonalne. Jak mówi stare przysłowie „trudno przesadzić jest stare drzewo”, podobnie jest też z poglądami oraz wierzeniami starszych ludzi. Babcie i dziadkowie, wychowani w innych latach, nie potrzebują tak wielu wymyślnych i drogich kosmetyków jak nasze pokolenie – kiedyś było tylko szare mydło oraz jeden szampon, i wiele z nich uważało że to wystarczy – i co ważne, że na pewno nie zaszkodzi ich skórze.

Figurka

Jeżeli więc odchodzimy od pomysłu z kosmetykami, zastanówmy się co innego mogłoby spodobać się dziadkom. Być może są to bardzo religijne osoby, jak duża część starszych ludzi w Polsce, dlatego wiele babć oraz prababć z całą pewnością ucieszyłby prezent jakim jest figurka matki boskiej. Wydawać się to może trywialne, jednak z całą pewnością, jeżeli nasz bliski przykłada dużą wagę do religii, doceni ten prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *