Dbaj o skórę latem

Latem gdy nasza skóry wystawiona jest często na działanie mocnych promieni słonecznych potrzeba szczególnie o nią dbać. Choć dobre nawyki potrzebne są zawsze. Możemy zdecydować się na różne preparaty czy zabiegi takie jak mezoterapia Warszawa.

mezoterapia warszawa

Od czego zacząć?

Najpierw musimy określić jaki mamy rodzaj skóry. Warto być może zdecydować się na wizytę u dermatologa. Szczególnie gdy nasza cera pozostawia wiele do życzenia. Może zmagamy się z trądzikiem lub jakimiś przebarwieniami. Specjalista może nam doradzić lub przepisać jakieś leki.

Żeby nasza skóra była zdrowa musimy odpowiednio o nią dbać. Ważna jest regularna pielęgnacja zaczynająca się od mycia twarzy. Dobrze jest używać jakiegoś żelu. Istotną sprawą jest też to żeby zmywać makijaż na noc. Wtedy nasza skóra odpoczywa, a niestety wiele z nas o tym zapomina. Co jakiś czas można zainwestować w peeling i oczyścić skórę.
Dla zdrowia skóry ważna jest także nasza dieta. Powinniśmy regularnie dostarczać do organizmu odpowiednią ilość witamin. Czasem warto udać się do apteki i kupić jakieś tabletki. Aby skóra była zadbana używajmy ostrożnie dobranych kosmetyków i nie przesadzajmy z ilością makijażu. Dobry nawilżający krem to podstawa. Jeśli planujemy opalanie to chrońmy twarz kremem z filtrem.

A co powiedzieć o zabiegach? Na czym polega chociażby mezoterapia?

Dostarcza ona do skóry odpowiednią ilość substancji leczniczych i regenerujących. To poprawia nawilżenie, wygląd i jędrność skóry.
Warto jednak odpowiednio wcześnie dbać o skórę tak aby nie trzeba było korzystać z takich zabiegów – potwierdza specjalista od dermatologii z Lokalers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *