Busy do Holandii bramą do lepszego życia?

Busy do HolandiiPolska płaca minimalna kształtuje się obecnie na poziomie 1500 zł brutto, kwota ta nie jest wystarczająca do utrzymania mieszkania, wyżywienia rodziny, a co dopiero wyjechania na wakacje lub kupna samochodu. Dlatego też wielu młodych ludzi poszukuje pracy poza granicami Polski.

Holandia gwarantuje płacę minimalną zbliżającą się do 1500, ale Euro. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wyższy koszt życia w tym kraju, ale mimo to siła nabywcza tej kwoty jest ok. dwukrotnie wyższa.

Busem do Holandii

Najtańszym środkiem lokomocji są busy jeżdżące cyklicznie do Holandii. Na przestrzeni kilku ostatnich lat w tym kraju osiedliła się dość liczna Polonia, która często podróżuje pomiędzy Polską, a Holandią. Samoloty są oczywiście bezpieczniejsze i wygodniejsze, ale zdecydowanie droższe. Dlatego też właśnie busami jeździ zdecydowana większość osób szukających pracy za granicą.

Problemy na emigracji

Po przejeździe busami do Holandii młodzi ludzie wysiadają w nowym i obcym świecie, który wcale nie przyjmuje ich z otwartymi rękoma. Holenderski rynek pracy w tym momencie jest dość mocno nasączony polskimi emigrantami, dlatego też rośnie wśród nich bezrobocie, tym bardziej osoby, które pierwszy raz pojawiają się w tym kraju są mało pożądanymi pracownikami. Jednak największe problemy pojawiają się kiedy zaczyna brakować pieniędzy, a wstyd nie pozwala kontaktować się z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *